Esialgne hindamine: uue filmimaterjali valguses on vaja täiendavaid andmeid ja analüüse

Prindi
Sisu: 

M/l Estoniaga seotud uute asjaolude esialgne hindamine on edasi arenenud.

Ohutusjuurdluse Keskuse juhtimisel toimuvatel Eesti, Soome ja Rootsi ohutusjuurdlusasutuste regulaarsetel koosolekul on seni keskendutud m/l Estonia vrakis leiduva kahe augu tekkepõhjustele. Juhtumiga töötavatel uurijatel oli võimalik produktsioonifirma juuresolekul üle vaadata 28. septembril D-play kanalil linastunud filmi kogu salvestatud materjal ning inspekteerida Rootsis asuvat m/l Estonia visiiri.

Rootsi Ohutusjuurdluse asutus (Statens Haverikommission, SHK) kohtus 29. oktoobril Estonial hukkunute lähedaste ning pääsenute esindajatega ning kavandab pääsenutega edasisi kohtumisi. 
Allveekaadrite hindamiseks ja nende võrdlemiseks m/l Estonia õnnetuse uurimise ühiskomisjoni (JAIC) aruandega kogutakse täiendavaid dokumente ning viiakse läbi mitmeid täiendavaid analüüse. Uurijad on teinud taotlused vajalike dokumentide nagu näiteks m/l Estonia detailsete jooniste ja merepõhja uuringutulemuste kättesaamiseks. Samuti viiakse läbi metallurgilised ja struktuurianalüüsid, et tuvastada kerevigastuste tekkepõhjused.

Esialgset hindamist läbi viivad uurijad jätkavad oma tööd Euroopa Liidu ja siseseriiklikust seadusandlusest tulenevalt sõltumatutena ning kooskõlas IMO konventsiooniga.

Täiendav informatsioon: 
Eesti (OJK): Juhataja Jens Haug, +372 625 6314, jens.haug@ojk.ee
Rootsi (SHK): Peadirektori asetäitja Jonas Bäckstrand, +46 8 508 862 82, jb@havkom.se
Soome (OTKES): Tegevdirektor Dr. Veli-Pekka Nurmi +358 29 515 0701, veli-pekka.nurmi@om.fi